Mesafeli Satış Sözleşmesi

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

1.1 - SATICI
Ünvanı : Dentaş Gemicilik Gayrimenkul İnşaat San. ve Tic. A.Ş.
Adres : Yenibosna Merkez Mahallesi Ladin Sokak No 4 M Kuyumcukent AVM No 1148 / Bahçelievler /
İSTANBUL
Telefon : 0(212) 664 12 90
E-mail : info@demirdiyari.com

1.2 - ALICI
Adı/Soyadı/Ünvanı :
Adresi :
Telefon :
E-mail

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI nın, ALICIya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN


Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
Ödeme Şekli :
Teslimat Adresi :
Teslim Edilecek Kişi :
Fatura Adresi :
Kargo Ücreti :

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, SATICIya ait sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICIdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICIya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICInın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICIya ait kredi kartının ALICInın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICIya ödememesi halinde, ALICInın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICIya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICIya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICIya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICInın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri ALICI tarafından karşılanacaktır.
4.9- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp SATICI ya faks veya posta yolu ile ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI ALICI

Sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI ya ait satış mağazasında iade talebinde bulunması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve onarımdan geçmemiş olması şarttır. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından ödenir.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, ikinci el ürünler, onarım görmüş ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve hizmet için cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 7- GENEL HÜKÜMLER


7.1- 18 yaşından küçük kişiler SATICI’ dan alış-veriş yapamaz.

7.2- Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir

7.3- Tedarikçi kaynaklı sıkıntılardan dolayı stok durumunda veya döviz kaynaklı oynamalardan dolayı ürün fiyatlarında değişiklikler olabilir. Bu gibi durumlarda SATICI, ALICI ile irtibata geçerek güncel fiyat veya stok durumu hakkında bilgi verir. Bu durumlarda ALICI isterse siparişin kısmen veya tamamını iptal edip ürün bedelinin iadesini talep edebilir. 

MADDE 8- İADE HAKKI VE PROSEDÜRÜ


ALICI kargoyu teslim aldıktan sonra da ürünün hatalı gönderimi, arızalı çıkması gibi durumlarda ürünü iade edebilir. Bu durumda ALICInın kargo ücreti, ürünün iade ücreti de SATICI ya aittir. Bu durumlarda ALICI isterse siparişi iptal edip ürün bedelinin iadesini de talep edebilir.

MADDE 9- İPTAL HAKKI


9.1- Siparişiniz kargoya verilene kadar siparişinizi müşteri hizmetlerini telefonla arayarak iptal ettirebilirsiniz. İptal edilen siparişlerin iadesi en geç 10 iş günü içinde gerçekleştirilir. İptal edilen siparişlerle alakalı olarak ALICI ya herhangi bir ceza veya kargo ücreti yansıtılmayacaktır.

9.2- Eğer siparişiniz karoya verildi ise siparişinizi iptal edemezsiniz. Bu durumda 7 iş günü içinde CAYMA hakkınızı veya İADE hakkınızı kullanabilirsiniz.

MADDE 10- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInın veya SATICInın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI iş bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI
Dentaş Gemicilik Gayrimenkul İnşaat San. ve Tic. A.Ş.

ALICI